To, co potřebuji jsem hledala celý dosavadní život. A už jsem to přehlédla?

24. listopadu 2012 v 19:08 |  Články na téma týdne
Celý svůj dosavadní život jsem hledala to, co by mědrželo na nohou. Ale moje nejlepší kamarádka to bohužel, nebyla. Už od školky se ke mně chovala jako k blbý holce, která si všechno nechá líbit. Ale ač jsem to věděla a byla to pravda, nemohlajsem jí říct ne. To už je holt moje povaha. Myslela jsem, že se snad změní, nebo jsem si jen dlouhou dobu namlouvala, že je to jen legrace. Ale ráda bych vám tu uveřejnila pár příběhů, které se staly a na které vůbec nejsem hrdá.
Začala bych v páté nebo čtvrté třídě, ale i to je dost pozdě, jen pro představu, chodily jsme spolu do školky a tam jsme si vůbec nerozumněly. Ona byla divoká, typ co musí všechny zlobit, já typ co chce dělat radost, sedí v koutě a nechá do sebe kopat.

Naše bývalá učitelka byla strašně háklivá na to, aby bylo všechno jen podle jejích představ- byla líná listovat dozadu do učebnice a podívat se na jméno a i učebnice, které po nás někdo bude "dědit", jsme si museli podepisovat na desky.
Jednou, když vybrala učebnice z matematiky, oznámkovala a rozdávala, vzala do ruky sešit mé nejlepší kamarádky. Abych jí pořád nemusela dávt titul "bývalá nejlepší kamarádka", představím vám jí nepravým jménem, říkejme jí třeba Ela.
Seděly jsme vedle sebe a obě jsme měly podpis vzadu v tabulce, protože jsme nemohly zničit obálku, kterou po nás má mít ještě tolik lidí. Jen pro zajímavost, ani po tomhle incidentu jsme svoje rozhodnutí neměnily- stejně už jí to bylo jedno, protože ročník skončil a stěhovali jsme se na druhý stupeň.
Učitelka vzala do ruky Elinu učebnici a nahlédla na její obálku.
,,Elo, víš kde má být ten podpis", řekla, když nahlížela do tabulky na podpisy vzadu.
,,Dnes ti to ještě uznám, ale příště, ať už je to na svém místě." usmála se (což sem ještě nikdy předtím neviděla) a vzala do ruky další sešity žáků, kteří doufali, že se ta kráva zachová stejně, jako k ní- včetně mě. Pokud jsme ten blbej pdpis neměli na titulce, psali jsme si úkol z češtiny navíc (a věřte, že ona nám češtinu nijak nezpříjemňovala, už jen tím, že vlastně celou hodinu řvala, jak jsme neschopní a hlavně na mě, protože...prostě mě nemněla ráda) a asi na tři stránky v učebnici. Co myslíte, že se stalo? Vzala do ruky můj sešit a rozeřvala se;
,,Ty nemáš podpis na obálce, tak si tě píšu."
Samozřejmě, jsem se přihlásila a snažila se jí říct, že Ela to má stejně jako já a že jí to odpustila, tak jsem se tala, proč mě ne.
Chvíli jsme se hádaly a furt na sebe řvaly a už jsem cítila, jak na mě přes dva metry dopadají kapičky jejích nechutných slin, jak na mě řvala. Už ani nevím, co jsme na sebe řvaly. Ale přesně si pamatuji, jak rozhodila rukama a z plných plic zařvala;
,,Aby ses nezbláznila!!"
Přiznám se, že před celou třídou jsem se rozbrečela a chtěla ze školy co nejdřív vypadnout. Ela se ale přihlásila a tónem, jak kdyby mluvila na člověka, který jí už asi dvě hodiny trápí s tím, že něco udělat prostě MUSÍ, zařvala:
,,Tak já si ho taky napíšu, no!"
Další den přišla s tím, že ho samozřejmě dělat nechtěla a ještě jsme se pohádaly kvůli kreslení a ona mi ještě dala facku a kopla mě do břicha.

Blbý co? :/ přesto jsem se s ní dokázala usmířit. Ale to jsem neměla dělat...-

Měli jsme mít úkol z fyziky a já si ho dělala doma, ale táta, ač jsme ho dělali spolu, mi ho zapomněl podepsat. Když jsem přišla do školy, zjistila jsem to a Ela úkol neměla, tak si ho ode mě opsala. Když nás fyzikářka obcházela a kontrolovala podpisy, tak (samozřejmě) jí úkol podepsala, a nezapsala si jí jako by nic, a mě si zapsala, a mam pětku. Tak sem jí napsala na kus papíru:
,,Mohla by ses teda zachovat jako kámoška a přiznat se..."
Ona ale papír zmichlala a dala si ho do tašky. Napsala jsem jí o chvíli později na další kousek papíru:
,,Tohle neni poprvé, co ti učitelé nadržujou. Pamatuješ si pátou třídu? (viz příběh nahoře) Už mě hodně tve, jak ti pořád učitelé nadržujou, mě nenávidí a ty si to necháváš líbit!!!"
Ona mi ale odepsala něco, co by udělala snad jen ta největší nepřítelkně:
,,To je život."
Vlastně se ta kráva ani neobtěžovala mi věnovat pohled, prostě ke mně papír chladně odstrčila a já se rozbrečela. Potom po hodině všem vykládala, že sem brečela kvůli tomu úkou.
Ale po konci vyučování se mě na obědě celá třída zastala a Ela se na pár dní (asi týden) zklidnila. Přestala se chovat jako kráva a začaly jsme si rozumně,t ale snad jen proto, že jí třída začala nemít v oblibě po tom, co se jí podařilo mě po druhý rozbrečet.

Myslete si, že sem strašně uřvaná ale myslím, že kdyby jste zažívali to, co já, asi by jste se taky nesmáli štěstím.
A když dovolíte, tak bych se dala do posledního příběhu, co mě fak dostal.

Jednou jsme si s Elou chatovaly na fb a bavily se o všem možném- o koních (naší společné vášni), tanci, a všem. Ale nakonec Ela napsala:
,,Zítra máme od devíti, víš to."
Nevím, jak jí to napadlo, zrovna tenhle vtípek, ale možná protože učitelé začali záhadně stonat a furt nám odpadaly hodiny jedna za druhou (ne že by se mi to nelíbilo :)), rozvrh se nám celý zpřeházel a učitelé pořád jiní.
,,Fakt? bezva :)"
Odpověděla jsem s dobrýmpocitem, že ráno nemusím tak brzo vstávat. Asi kolem 22:15 jsem s fb skončila a vypla počítač. Další den jsem přišla do školy a k mému překvapení samozřejmě všichni dávno ve škole a vyučování normálně od osmi. Celá třída se mi začala smát a hlavně Ela. Ani se neomluvila, prostě si ze mě jen dělala legraci. (Jedna moc fajn holka mi ještě řekla, že prý o mě ráno mluvila hnusně, typu ,,Určitě zas přijde pozdě." nebo ,,určitěještě spí, lenoch." and.)
,,Promiň, ale jak jsem skončila s fb, tak mi ještě zavolala (říkejme jí třeba Bára) a řekla, že máme normálně od osmi. A chtěla jsem ti to ještě napsat, ale už jsi byla pryč."
,,A v kolik jsi mi chtěla napsat?"
,,Nevim už kolik bylo přesně, někdy okolo 21:50."
Takže samozřejmě blbost.
,,V tu dobu jsem ještě byla na fb, ale to jejedno. nemohla si mi třeba zavolat?"
,,Nemam kredit."
,,A co mamčin mobil? já na ní číslo mam a ona na mě bezpečně taky."
,,To sem zkoušela, ale říkalo to, že číslo neexistuje."
Tím rozhovor skončil a o týden později mi Ela volala, že neví DÚ.

Ještě asi měsíc jsem do sebe nechala kopat ale asi předevčírem jsem k ní konečně přišla se slovy:

,,Víš, moc se mi nelíbí, jak si mi dělala ty naschvály a že ses vlastně nikdy neomluvila."
,,Jaký naschvály?"
A začalajsem vyjmenovávat pár příkladů, i ty, co jsem vám zde uvedla.
,,Když ti to vadí, tak se mnou nekamaraď."
A od té doby je na mě z neznámého důvodu naštvaná. nevím proč, protože sem do sebe už dál nenechala kopat? protože už nemá boxovací pytel? Kažopádně, začala si hledat nový a to zrovna tu holku, se kterou jsem se v třídě bavila nejvíc. Začala se mezi nás vtírat, dolézat za ní, prostě se nás snažila od sebe jaksi "odtrhnout". Nejhorší na tom je, že tato spolužačka má stejný problém- říká jak jí nemá ráda, ale přesto nemá doahu jí to říct.

Ještě pořád nevím co s tím. Nemá právo na mě být hnusná a naštvaná, jen prot, že už do sebe nenecham kopat.

Ale zdá se, že jsem hodně odbočila od téma týdne. Těmihle příběhy jsem se chtěla dostat k poslednímu, nejdůležitějšímu z těchle všech- o tom, co potřebuju.

Víte, tenhle příběh je vastně hodně krátký. Mohla bych se rozepsat, ale to už by nikdo asi nechtěl číst. Proto to zkrátím.
Po letech falešného a neupřímného přátelství, kdy jsem sebou nechala vláčet za vozem s provazem na noze, jsem si uvědomila důvod, proč jsem jí nemohla říct pravdu. Nemůžu se lidem pořádně podívat do očí a neumím říct NE. Nikdy. Takže jsem po hodně přemýšlení a psaní zjistila, že to, co potřebuji je, SEBEVĚDOMÍ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bee Bee | Web | 24. listopadu 2012 v 19:23 | Reagovat

nejdřív sem si říkala ježi kvůli takový kravině a pak ěm dostalo to že ti kvůli tomu dala facku a kopla tě to by mě pořádně naštvalo "to je život" jako že to bylo napsaný na základce docela drsný. já sem si taky nechávala všechno líbit a co sme na střední všechno se zlepšilo ale trocha toho seběvědomí mi pořád chybý

2 Kristie. Kristie. | Web | 24. listopadu 2012 v 19:58 | Reagovat

Je to asi pěkná kráva. Je dobře, že už se nedáš. :)

3 metztli metztli | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 20:02 | Reagovat

no jo, byla jsem podobná. Ale víš, postupem času jsem zjistila, že v něčem můžu být lepší než ta, co mi ubližuje a pak ji bez skrupulí pošlu do hajzlu.
Drž se ;) bude líp :)

4 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 24. listopadu 2012 v 22:14 | Reagovat

gratuluji k závěru .)

5 Taliane Taliane | Web | 29. listopadu 2012 v 16:59 | Reagovat

Díky vám všem moc :) Vlastně sem si myslela že vás tohlevůbec zajímat nebude :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.